Report z ISF 2014

7.12.2014

Přinášíme vám kompletní informace o turnaji od Honzy a fotky z International Shogi Forum (ISF) 2014!

Reportáž ze Shizuoka


1. den
Máme nalosováno. Los nic moc. V první partii proti Malajsanovi, při výhře Japonec, při prohře Fin.

2. den
Malajsana jsem porazil, s Japoncem (10 letý klučina) jsem prohrál. V následném rozstřelu jsem prohrál s Francouzem a tím se kvalifikoval do skupiny B. Skupina se hraje pavoukem. Ráno nastoupím proti Nizozemcovi.

3. den
Tak jsem dopadl téměř jak sedláci u Chlumce. S Nizozemcem jsem to po těžké bitvě prohrál. Byl to ovšem na rozdíl od předešlých partií hratelný soupeř. Nevím sice ještě výsledky, protože jsem odešel z hrací místnosti, ale když jsem odcházel, tak se mladý Japonec i Francouz probojovali do semifinále skupiny A. Nizozemec také svou další partii vyhrál a dostal se do semifinále skupiny B. Je škoda, že se hrálo pavoukem, protože jsem si moc nezahrál a vzhledem k losu jsem se ani nemohl dostat do souběžně hraného openu.


I tak Honzovi gratulujeme k dvěma výhrám a odvahu reprezentovat ČR, přesto, že je u nás hraní shogi teprve v plenkách. Jde především o to, si hru užít a přiučit se od profesionálů. V turnajích není tak podstatné samotné vítězství, ale aby naše země měla neustále zastoupení shogi hráčů. Vezměte si z Honzy příklad a trénujte na další turnaje. ISF se bude za pár let konat znovu a budeme tak muset opět vybrat nejlepšího hráče, který poletí do Japonska reprezentovat ČR. 🙂

« 1 z 8 »

Žádné komentáře

Komentáře nejsou povoleny.