Nejlepší český hráč shogi poletí do Japonska reprezentovat Českou republiku

25.7.2017

PRAHA – O víkendu 15. a 16. července se uskutečnilo mistrovství České republiky ve hře shogi a otevřený turnaj Shogi Subaru Levorg Open 2017. Mistrovství České republiky opět vyhrál Jan Dočekal, který poletí reprezentovat Českou republiku na International Shogi Forum do Japonska.

V Šachové kavárně na Václavském náměstí se odehrál významný turnaj Shogi Subaru Levorg Open 2017 pod záštitou Japonského velvyslanectví v ČR, který zároveň byl i mistrovstvím České republiky.

„Mistrovství se pořádá každoročně, ale tentokrát se hrálo o vyslání našeho hráče na největší mezinárodní turnaj přímo do Japonska. Krásné na tom je, že celou cestu sponzoruje Japonská Asociace Shogi, a tak je to takový výlet do Japonska zadarmo. Taková příležitost se naskytne jednou za 3 roky,“ uvedl Ing. Filip Marek, ředitel České asociace shogi.

Během víkendu se odehrálo 8 kol, z nichž vyšel vítěz MČR Jan Dočekal. Ten se tak stal právoplatným reprezentantem ČR a bude vyslán do Japonska. V otevřeném turnaji Jan Dočekal skočil jako druhý. Na prvním místě se umístil Thomas Pfaffel z Rakouska. Byl to velice těsný výsledek.

Na turnaj se přihlásilo celkem 14 českých hráčů ze všech koutů ČR, a protože zároveň probíhal i Open, dorazilo také 5 hráčů zahraničních. Turnaj byl veřejný a mohl se kdokoliv přijít i podívat.

„I když to tak nevypadá, 19 hráčů je pěkné číslo. Komunita hráčů shogi je mimo Japonsko malá, ale každým rokem roste nejen u nás, ale v celé Evropě. Pamatuji si, že dřív bylo v u nás 10 hráčů z toho jen jeden se účastnil turnaje,“ říká Vojtěch Hrabal, rozhodčí turnaje a spoluzakladatel České asociace shogi.

Česká asociace shogi z. s. děkuje zastoupení českého Subaru, bez kterého by se turnaj nemohl uskutečnit.

Žádné komentáře

Komentáře nejsou povoleny.